Aktuality > O nás > Cvičitelé >

Zahradníková Iva

ZAHRADNÍKOVÁ IVA

- cvičitel III. třídy všestrannosti
  • VEDOUCÍ ODDÍLU MLADŠÍCH ŽÁKYŇ
  • MÍSTONÁČELNICE JEDNOTY

 

Narodila jsem se v Praze v létě roku 1982 a vyrůstala doslova za rohem Sokola Strašnice. Tam mě rodiče přivedli na cvičení předškolních dětí. Následně jsem prošla oddíly mladších a starších žákyň a účastnila se závodů ve sportovní gymnastice a šplhu pod skvělým vedením Kamily Radové. Roky v Sokole mi hodně daly a přišlo mi přirozené a správné své nabyté zkušenosti předávat dál. Proto jsem se s nástupem na gymnázium stala pomahatelkou a v roce 1999 cvičitelkou. Poté ovšem přišla vysokoškolská studia v Hradci Králové a Brně, roční pobyt na Novém Zélandu, a tudíž konec aktivní cvičitelské činnosti. Po návratu do Prahy jsem se naplno věnovala práci. Učila jsem ruštinu, prováděla turisty po Praze, koordinovala svatby, organizovala kongresy a konference v České republice i mimo ni a hodně cestovala po světě.

Zpátky do Sokola jsem tak nějak automaticky přišla se starší dcerou, Andulkou, na cvičení rodičů s dětmi. Druhá dcera, Štěpánka, se cvičení účastnila prakticky od narození. Obě postupně přešly do oddílů předškolních dětí a mladších žákyň a cvičení je moc baví. K návratu k činnosti cvičitelky mě přiměla situace v Sokole, která vyústila v odchod mnoha cvičitelů. Vzpomněla jsem si, co pro mě v dětství Sokol znamenal a zároveň mi v kontextu začínající války na Ukrajině, při dobrovolnickém tlumočení v uprchlickém centru a také po dlouhých měsících covidových omezení připadalo nejdůležitější, že nám nikdo zemi nebombarduje, že můžeme vést normální život, a ten je třeba žít naplno, dokud to jde.

Baví mě pohyb všeho druhu, miluji cestování a ochutnávání místních specialit, svůj život si nedovedu představit bez knížek, ráda zajdu do divadla, na koncert či výstavu a za nejcennější považuji čas strávený s rodinou a přáteli.

V hodinách je mým cílem cvičenky kromě klasické všestrannosti seznamovat i s dalšími směry jako je jóga, moderní gymnastika nebo tanec, dbát na správné držení těla a umění relaxace a především, vést je k lásce k pohybu. Mým hnacím motorem jsou rozzářené oči dětí, které baví se hýbat.

001 02_picking 05_Fiji 06_palma 12_Kahira 14_Kvilda 15_svatba 17_NY 18_Andulka 19_karneval 21_brusle 23_lyze 22_lazne 24_Sokol 11_Himalaj 16_NY 20_stojka 22_40 22_kola
Heslo jednoty

"V mysli vlast,
v paži sílu,
v srdci oheň."

Kde nás najdete?
Tělocvičná jednota SOKOL Praha - Strašnice z.s.    
Saratovská 400/4
100 00, Praha 10 - Strašnice

IČO 70851204

Podporují nás:

Magistrát Praha Městská část Praha 10

© 2006 Sokol Strašnice
created by Anawe