Aktuality > Oddíly >

Volejbal (ženy)

VOLEJBAL ŽENY

Oddíl odbíjené je již skoro 10 let určen pro dorostenky a ženy se základní a pokročilou dovedností této krásné hry, které neprahnou po intenzivních trénincích a soutěžích, ale na druhou stranu mají zájem o pravidelný pohyb, a které chtějí alespoň jednou týdně na chvíli zapomenout na běžné denní starosti, nechat se strhnout hrou, mít radost z pohybu a vlastních výkonů.
Dveře nejsou zavřeny ani pohybově nadaným začátečnicím, které mají o odbíjenou opravdový zájem, chtějí si osvojit techniku úderů, vylepšit či udržovat svou fyzickou kondici a mít radost ze zdravého pohybu, každého zlepšení a vlastní hry zapojením se ku stabilnímu jádru kolektivu.
Hodina odbíjené je koncipována dle počtu přítomných hráčů s ohledem na rozměry hřiště v tělocvičně, kde převážná část hodin probíhá. Venkovní hřiště se používá jen, pokud to dovolí klimatické podmínky, rozvrh cvičebních hodin a časové možnosti mužstva.  
Po zahájení a přípravě hřiště je rozcvičení, pak probíhá rozehrání. Po vyváženém rozdělení hráček se přistupuje k vlastní hře odbíjené. Při větším počtu hráček, nebo je-li to nezbytné u začátečnic, probíhá součastně individuální kondiční trénink, převážně techniky úderů vybraných hráček pod dohledem trenéra.
Prioritou hodiny odbíjené je radost z pohybu, dobré hry, individuálních a kolektivních výkonů - prostě mít dobrý pocit ze stráveného času v pohodovém kolektivu a těšit se na příští volejbálek s tím, že to bude lepší, když se náhodou nedařilo tak, jak by si člověk představoval.

 

Oddíl trénuje pravidelně v PONDĚLÍ od 21.00 do 22.30 hodin

 

vedoucí oddílu: Ivan Kolátek
trenéři: Šárka Karásková

Heslo jednoty

"V mysli vlast,
v paži sílu,
v srdci oheň."

Kde nás najdete?
Tělocvičná jednota SOKOL Praha - Strašnice z.s.    
Saratovská 400/4
100 00, Praha 10 - Strašnice

IČO 70851204

Podporují nás:

Magistrát Praha Městská část Praha 10

© 2006 Sokol Strašnice
created by Anawe